72 hodin Maďarsko

72 hodin Maďarsko (8)Naše sdružení se již druhým rokem zapojilo do projektu „72 Hodin„. V letošním roce jsme vytvořili tým šesti lidí a vyrazili pomáhat do Maďarska do Budapešti. Ve čtvrtek na nás čekal slavnostní ceremoniál, který v 17:00 hod. zahájil celý projekt. Potkali jsme zde opravdu velké množství mladých lidí, kteří chtějí pomáhat ostatním. Dokonce i jednoho čecha, studujícího v Budapešti.

72 hodin Maďarsko (34)Druhý den byl již pracovní. Naše milá koordinátorka Bori (dostala přezdívku „She“) nás po snídani doprovodila do asi 20 km vzdáleného denního stacionáře pro staré lidi, kde jsme měli za úkol vyčistit jezírko s rybama. Z jakéhosi pozůstatku po jezírku jsme vylovili ryby a vyndali rostlinky a celé jezírko vytvořili znovu. Po celou dobu se v okolí pohybovali staří lidé, kteří toto zařízení navštěvují a pozorovali nás. Maďarsky nikdo z nás neuměl a anglicky někteří jen částečně. Evička však zvolila mnohonárodní jazyk a tak jsme si zpívali písničky a tancovali i s místními lidmi. Byl to velice krásně strávený den s fajn lidmi.

72 hodin Maďarsko (58)72 hodin Maďarsko (26)72 hodin Maďarsko (46)72 hodin Maďarsko (43)

Večer nás Bori provedla po krásách Budy a zašli jsme na společnou večeři s organizátory projektu 72 hodin v Maďarsku. Sobotní den jsme uklízeli dětské hřiště v sídlišti a odpoledne obdivovali krásy Pešti. Po večerní společné večeři jsme vyrazili na noční cestu domů. Děkujeme všem za pomoc a za poznání nových lidí a nových možností.

Více fotek naleznete

http://detirepice.rajce.net/72_hodin_Madarsko

72 hodin Maďarsko – článek z novin

 


Přečteno: 148 x

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *