Tak jak to vlastně všechno bylo

Po 8 letech jsme se s našimi tábory odstěhovali z louky u Pastelkovího hřiště na „zelenou louku“ u rybníka Okrouhlík. Sami jsme nevěděli, jak tuto změnu zvládneme a co všechno z našich plánů budeme schopni realizovat. Teď, po ukončení letních táborů, je ten správný čas na trochu rekapitulace.

Na konci loňského léta koupil Martin Tíkal pozemky a zdarma je dlouhodobě pronajmul našemu spolku. Na těchto pozemcích jsme začali budovat novou táborovou základnu. Zlikvidovali jsme černé skládky, odstranili náletové dřeviny, vysadili novou ovocnou alej 20 stromů a keřový záhon. Před zimou se nám povedlo ještě vybudovat malou stavbu okolo vrtu na vodu, která zároveň slouží jako ochrana solární technologie.p

Zima a jaro bylo ve znamení velkých změn v ubytování dětí. Díky sponzorům se nám povedlo pořídit 25 podsadových stanů. Během spousty hodin dobrovolnických prací jsme vyrobili podlahy a postele do zakoupených podsad. Následovalo barvení a výroba vozíků na uskladnění.

Na táborové základně jsme prováděli drobné terénní úpravy, jako například zpevnění příjezdové cesty, odvodnění části pozemku, vysypání prostoru pod podsadovými stany štěrkem, vybudování „oplocení“ a ohniště. Pro děti jsme vyrobili dřevěné překážky, houpačky a lavice.

Celkové invstice byly nakonec o něco větší, než jsme plánovali. Pro představu zde uvádíme některé položky.

Podsadový stan 12.528,- Kč (dřevěné bočnice 4.380,-Kč, střešní konstrukce 900,-Kč, plachta 4.200,-Kč, postele 2ks 700,-Kč, podlaha 480,-Kč, doprava 368,-Kč, barva 1.100,-Kč, cedulky 280,-Kč, provazy a vruty 120,-Kč) skladovací vozíky 8.000,-Kč, herní prvky pro děti 9.500,-Kč, budova okolo vrtu na vodu s technologií 130.000,-Kč, plynové sporáky 7.000,-Kč a další.

Věříme, že tyto peníze byly investovány ve prospěch dětí a že se jim tábor opravdu líbil. Za náš spolek musím říct, že nová základna předčila naše očekávání a chceme i nadále pokračovat v táborech a dalších aktivitách. Pokud bude dostatek vedoucích a hlavně kuchařů, jsme schopni i navýšit počet termínů.

Na další roky budeme muste ještě nějaké peníze investovat a tábor tak ještě vylepšit. Pokud někdo máte možnost, nebo víte o někom, kdo by nám rád pomohl, budeme moc rádi. Potřebujeme ještě 4x podsadový stan á 12.500,-Kč, dřevo na vstupní bránu cca 10.000,-Kč, baterie k solárnímu napájení cca 5.000,-Kč, stoly a lavice (pivní set) á 3.000,-Kč a další. Pokud nám příslušné úřady povolí, tak chceme řešit i lepší WC.


Přečteno: 228 x

Komentáře nejsou povoleny.